השתלות שיניים בטורקיה

מחזירים לכם את החיוך

סוגי השתלות שיניים

השתלת שיניים היא פתרון פופולרי ויעיל לטווח ארוך לאנשים הסובלים משיניים חסרות, שיניים כושלות או בעיות שיניים כרוניות. פוסט זה בבלוג יעמיק בסוגים השונים של השתלות שיניים הקיימות כיום, היתרונות שלהם, והשיקולים שיש לזכור בעת בחירת סוג השתל המתאים ביותר.

הבנת השתלות שיניים: מה הם?

שתלים דנטליים הם שורשי שיניים מלאכותיים הממוקמים בניתוח לתוך עצם הלסת כדי לתמוך בשן או גשר חלופי. הם מהווים פתרון פופולרי ויעיל עבור אנשים שאיבדו שן אחת או יותר עקב פציעה, עששת או בעיות שיניים אחרות. שתלים דנטליים נועדו להיראות ולתפקד כמו שיניים טבעיות, מה שמספק פתרון ארוך טווח ועמיד להחלפת שיניים.

תהליך ביצוע השתלת שיניים כולל מספר שלבים, ביניהם בדיקה והערכה יסודית של בריאות הפה של המטופל, הנחת השתל כירורגית לתוך עצם הלסת והצמדת שן תותבת או כתר לשתל. תהליך זה דורש בדרך כלל ביקורים מרובים אצל רופא השיניים ויכול להימשך מספר חודשים להשלמתו, מה שמאפשר לשתל להחלים ולהשתלב עם העצם שמסביב.

אחד היתרונות העיקריים של השתלות שיניים הוא יכולתם לספק בסיס יציב ובטוח לשיניים חלופיות. שלא כמו שיניים תותבות או גשרים, שעלולים להחליק או לזוז בזמן אכילה או דיבור, שתלים דנטליים מעוגנים היטב בעצם הלסת, ומאפשרים לעיסה ודיבור טבעיים ובטוחים. בנוסף, השתלות שיניים מסייעות לשמר את שלמות עצם הלסת על ידי גירוי צמיחת עצם ומניעת אובדן עצם, העלול להתרחש כאשר שן חסרה.

שתלים דנטליים מתאימים לרוב המבוגרים עם בריאות כללית ובריאות הפה. עם זאת, מצבים מסוימים כגון סוכרת בלתי מבוקרת, עישון או מערכת חיסונית מוחלשת עשויים להשפיע על הצלחת השתל. חשוב להתייעץ עם רופא שיניים מוסמך כדי לקבוע אם השתלות שיניים הן האופציה הנכונה עבורך.

שתלי אנדוסטאלי: הסוג הנפוץ ביותר?

שתלי אנדוסטאלי הם הסוג הנפוץ ביותר של השתלות שיניים. הם נועדו להיות ממוקמים ישירות לתוך עצם הלסת, ומספקים בסיס חזק ויציב להחלפת שיניים. המונח "אנדוסטאל" מתייחס לעובדה ששתלים אלו מוחדרים לעצם, תוך חיקוי השורשים הטבעיים של השיניים.

 • 1. מבנה ועיצוב:
  שתלי אנדוסטאלי מורכבים בדרך כלל מעמוד טיטניום קטן או בורג המונח בניתוח לתוך עצם הלסת. עמוד זה משמש כשורש השתל ומספק עוגן מוצק לשן או השיניים החלופיות. לאחר מכן משאירים את השתל להחלים ולהשתלב עם העצם שמסביב, תהליך המכונה אוסאואינטגרציה. לאחר השלמת הריפוי, מוצמד לשתל כתר או גשר בהתאמה אישית, המשקם את המראה והתפקוד של השן או השיניים החסרות.
 • 2. צדדיות והתאמה:
  אחת הסיבות לכך שתלי אנדוסטאלי הם הסוג הנפוץ ביותר היא הרבגוניות שלהם. ניתן להשתמש בהם כדי להחליף שן בודדת, מספר שיניים, או אפילו קשת שיניים מלאה. בנוסף, שתלים אנדוסטאליים מתאימים לרוב החולים עם צפיפות עצם בריאה ומבנה עצם הלסת הולם. במקרים בהם עצם הלסת אינה חזקה מספיק כדי לתמוך בשתל, ניתן לבצע הליכי השתלת עצם על מנת לבנות את העצם ולהבטיח השתלה מוצלחת.
 • 3. אריכות ימים ושיעור הצלחה:
  שתלי אנדוסטאלי הם בעלי אחוזי הצלחה מרשימים ויכולים להחזיק מעמד שנים רבות עם טיפול נאות. שיעור ההצלחה של שתלי אנדוסטאלי מוערך בסביבות 95-98%. שיעור הצלחה גבוה זה מיוחס לתהליך האוסאואינטגרציה, המאפשר לשתל להשתלב במלואו עם עצם הלסת, מה שמעניק בסיס יציב ועמיד לשן החלופית. שיטות רגילות של היגיינת הפה, כגון צחצוח, שימוש בחוט דנטלי ובדיקות שיניים קבועות, הן חיוניות לשמירה על אורך החיים וההצלחה של שתלי אנדוסטאלי.

 

שתלים תת-פריוסטאליים: פתרון חלופי

שתלים תת-פריוסטאליים מציעים פתרון חלופי עבור אנשים אשר עשויים שלא להיות מועמדים מתאימים להשתלת אנדוסטאלית עקב מבנה לא מספיק של עצם הלסת. סוג זה של שתל מיועד להיות ממוקם על גבי עצם הלסת, מתחת לרקמת החניכיים. שלא כמו שתלים אנדוסטאליים, שתלים תת-פריוסטאליים אינם דורשים השתלה של עמוד מתכת לתוך עצם הלסת. במקום זאת, מסגרת מותאמת אישית מונחת על העצם, ורקמת החניכיים נתפרת בחזרה למקומה.

מסגרות מותאמות אישית אלו נוצרות על סמך סריקה מפורטת או התרשמות של עצם הלסת. הם עשויים בדרך כלל מחומרים קלים כגון טיטניום או סגסוגת מתכת. המסגרת מתוכננת בקפידה כדי להתאים לקווי המתאר של עצם הלסת, ומספקת בסיס יציב לשיניים החלופיות.

אחד היתרונות העיקריים של שתלים תת-פריוסטאליים הוא שהם יכולים להוות אפשרות מתאימה לאנשים שחוו איבוד עצם בלסת. זה עשוי לנבוע מגורמים כמו מחלת חניכיים, אובדן שיניים או תקופה ארוכה של חבישת תותבות. המסגרת המותאמת אישית מאפשרת לשתל לשבת בצורה מאובטחת על עצם הלסת, גם במקרים בהם קיימת צפיפות עצם מינימלית.

הנחת שתלים תת-פריוסטאליים היא בדרך כלל פחות פולשנית מאשר שתלים אנדוסטאליים, שכן היא אינה מצריכה קידוח לתוך עצם הלסת. זה יכול להפוך את ההליך לנוח יותר עבור המטופלים ועלול לגרום לזמן ריפוי קצר יותר. עם זאת, חשוב לציין שכמו כל הליך דנטלי, השתלות תת-פריוסטאליות טומנות בחובן סיכונים מסוימים, וחיוני להתייעץ עם רופא שיניים כדי לקבוע אם סוג זה של שתל מתאים למצב הספציפי שלך.

"האם מיני שתלים דנטליים מתאימים לך?"

מיני שתלים דנטליים הם גרסה קטנה וצרה יותר של השתלות שיניים מסורתיות. הם משמשים בדרך כלל במקרים בהם יש מבנה עצם מינימלי או עבור מטופלים שאולי אינם מתאימים לשתלים בגודל סטנדרטי. לשתלים אלו קוטר של פחות מ-3 מ"מ והם משמשים לרוב לייצוב שיניים תותבות או להחליף שיניים קטנות חסרות.

אחד היתרונות העיקריים של שתלי שיניים מיני הוא שהם דורשים פחות ניתוח פולשני בהשוואה לשתלים סטנדרטיים. הגודל הקטן יותר אומר שצריך להסיר פחות מבנה עצמות, וכתוצאה מכך הליך מהיר ונוח יותר. בנוסף, זמן הריפוי הוא בדרך כלל מהיר יותר, והמטופלים יכולים לחוות תקופת החלמה מהירה יותר.

השתלת שיניים מיני יכולה להיות אופציה מתאימה לאנשים שרוצים לייצב את התותבות שלהם. השתלים פועלים כעוגנים, מהווים בסיס בטוח ויציב לתותבות, ומונעים מהן להחליק או לזוז במהלך אכילה או דיבור. זה יכול לשפר מאוד את הנוחות והביטחון של חובשי שיניים תותבות.

יתרון נוסף של מיני שתלים דנטליים הוא הרבגוניות שלהם. ניתן להשתמש בהם כדי להחליף שן חסרה בודדת, במיוחד במקרים בהם יש מקום מוגבל או מבנה עצם לא מספק. ניתן למקם שתלים אלה עם פחות הגדלת עצם, מה שהופך אותם לאפשרות ריאלית עבור חולים שאולי אין להם צפיפות עצם מספקת.

עם זאת, חשוב לציין שמיני שתלים דנטליים עשויים שלא להתאים לכל אחד. הגודל הקטן יותר אומר שהם עשויים שלא לספק את אותה רמת חוזק ויציבות כמו שתלים סטנדרטיים. ייתכן שהם גם לא יומלצו לאנשים עם אובדן עצם חמור או מצבים רפואיים מסוימים. חיוני להתייעץ עם רופא שיניים כדי לקבוע אם השתלת שיניים מיני היא האפשרות הנכונה לצרכים ולנסיבות הספציפיות שלך.

שתלים זיגומטיים: המוצא האחרון?

שתלים זיגומטיים הם סוג מיוחד של שתלים דנטליים המשמשים בדרך כלל כמוצא אחרון עבור חולים עם אובדן עצם חמור בלסת העליונה. שתלים אלו ארוכים יותר מהשתלים דנטליים מסורתיים ומעוגנים בעצם הזיגומטית, הידועה גם בשם עצם הלחי, ומספקים בסיס יציב לשיקום שיניים.

העצם הזיגומטית צפופה וחזקה יותר מעצם הלסת, מה שהופך אותה לאופציה ריאלית עבור מטופלים שאין להם מספיק מבנה עצם כדי לתמוך בשתלים דנטליים רגילים. שתלים זיגומטיים מבטלים את הצורך בהליכי השתלת עצם, שעלולים לצרוך זמן ולדרוש תקופת ריפוי ארוכה יותר.

הנחת שתלים זיגומטיים היא הליך מורכב ומיוחד הדורש מומחיות של מנתח פה מנוסה או פריודונט. הניתוח כולל גישה לעצם הזיגומטית דרך הפה או חתך קטן בלחי. לאחר מכן, השתלים ממוקמים בקפידה ומוצמדים למבנה העצם הנותר.

בעוד שתלים זיגומטיים מציעים פתרון לחולים עם אובדן עצם חמור, הם נחשבים למוצא אחרון בשל מורכבותם והסיכון הגבוה יותר הכרוך בהליך הניתוחי. עם זאת, הם יכולים לספק אפשרות מעשית עבור אנשים שנאמר להם שהם אינם מועמדים להשתלת שיניים מסורתית או שאינם רוצים לעבור הליכי השתלת עצם.

חשוב לציין ששתלים זיגומטיים עשויים לדרוש תקופת ריפוי ארוכה יותר בהשוואה להשתלות שיניים מסורתיות. מטופלים עלולים לחוות נפיחות ואי נוחות לאחר הניתוח, אך תסמינים אלו חולפים בדרך כלל תוך מספר שבועות. יש צורך בביקורי מעקב קבועים אצל רופא השיניים כדי לעקוב אחר תהליך הריפוי ולהבטיח את הצלחת השתלים.

בהתחשב בחומר: שתלי טיטניום לעומת זירקוניה

כאשר מדובר על השתלות שיניים, בחירת החומר היא גורם חשוב שיש לקחת בחשבון. שני חומרים נפוצים המשמשים להשתלת שיניים הם טיטניום וזירקוניה. לשני החומרים מאפיינים ויתרונות ייחודיים משלהם.

שתלי טיטניום נמצאים בשימוש נרחב ברפואת שיניים כבר שנים רבות וידועים בעמידותם ובהתאמה הביולוגית שלהם. שתלי טיטניום הם בעלי אחוזי הצלחה גבוהים ועמידים בפני קורוזיה. הם משתלבים היטב עם העצם שמסביב, ומספקים בסיס חזק ויציב לשיקום שיניים. יתר על כן, ניתן למקם שתלי טיטניום במגוון סוגי עצמות ויכולים לעמוד בכוחות הלעיסה והנשיכה.

מצד שני, שתלי זירקוניה צברו פופולריות בשנים האחרונות בשל המשיכה האסתטית שלהם. שתלי זירקוניה הם בצבע שיניים, מה שגורם להם להיראות טבעיים יותר ומתמזגים בצורה חלקה עם השיניים שמסביב. זה הופך אותם לבחירה אידיאלית עבור מטופלים שמודאגים מההיבט הקוסמטי של שיקום השיניים שלהם. בנוסף, שתלי זירקוניה תואמים ביו ואינם גורמים לתגובות אלרגיות או רגישות.

בעוד שגם לשתילי טיטניום וגם לשתילי זירקוניה יש את היתרונות שלהם, חשוב לקחת בחשבון גורמים בודדים כמו איכות העצם, היסטוריה רפואית והעדפות אישיות בעת בחירת החומר. רופא השיניים או מנתח הפה שלך יעריכו את מצבך הספציפי וימליץ על האפשרות המתאימה ביותר עבורך.

ראוי לציין שלשתלי טיטניום יש רקורד ארוך יותר ומחקר מקיף התומך בהצלחתם. הם נחשבים לתקן הזהב בתחום השתלות השיניים. שתלי זירקוניה, לעומת זאת, הם טכנולוגיה חדשה יותר, ולמרות שהם הראו תוצאות מבטיחות, נדרשים מחקרים ארוכי טווח נוספים כדי להבין היטב את הביצועים ואת אורך החיים שלהם.

גורם העלות: כמה עולים השתלות שיניים שונות?

השתלות שיניים יכולות להיות השקעה משמעותית, אך הן מציעות יתרונות רבים במונחים של פונקציונליות, אסתטיקה ובריאות הפה לטווח ארוך. עלות השתלת שיניים יכולה להשתנות בהתאם למספר גורמים, לרבות סוג השתל, מספר השתלים הדרושים, מורכבות המקרה והמיקום הגיאוגרפי.

 • 1. שתלים מסורתיים:
  שתלים דנטליים מסורתיים או סטנדרטיים עשויים בדרך כלל מטיטניום ומורכבים מכתר, תמיכה ובורג טיטניום המונח בניתוח לתוך עצם הלסת. עלות השתלים המסורתיים יכולה לנוע בין 1,500$ ל-6,000$ לשתל, בהתאם לגורמים שהוזכרו לעיל.
 • 2. מיני שתלים:
  מיני שתלים דנטליים קטנים יותר בגודלם והם משמשים לרוב במקרים בהם אין צפיפות עצם מספקת או עבור מטופלים המעדיפים פרוצדורה פחות פולשנית. העלות של מיני שתלים בדרך כלל נמוכה יותר מאשר שתלים מסורתיים ויכולה לנוע בין 500 ל-1,500 דולר לשתל.
 • 3. שתלי All-on-4 או All-on-6:
  שתלי All-on-4 או All-on-6 הם אפשרות פופולרית עבור אנשים שחסרות את כל השיניים או רובן. טיפול זה כולל הנחת ארבעה או שישה שתלים לתמיכה בקשת שיניים מלאה. העלות של שתלי All-on-4 או All-on-6 יכולה להשתנות באופן משמעותי בהתאם למורכבות המקרה, החומרים בהם נעשה שימוש, והצורך בהליכים נוספים כגון השתלת עצם. בממוצע, העלות יכולה לנוע בין $20,000 ל-$40,000 לקשת.

  חשוב לזכור כי מדובר בהערכות גסות והעלות בפועל של השתלות שיניים עשויה להשתנות. בנוסף, ייתכן שהעלות לא תכלול הוצאות נלוות אחרות כגון ייעוץ, צילומי רנטגן, הליכים טרום ניתוחיים וטיפול לאחר ניתוח.

  אמנם העלות של השתלות שיניים עשויה להיראות גבוהה בהתחלה, אבל חשוב לקחת בחשבון את היתרונות ארוכי הטווח שהם מציעים. להשתלות שיניים יש אחוזי הצלחה גבוהים ויכולים להחזיק מעמד שנים רבות עם טיפול נאות. הם מספקים פתרון קבוע לשיניים חסרות, שיפור בריאות הפה הכללית, הדיבור והביטחון העצמי.

 

השתלות שיניים חוללו מהפכה בתחום רפואת השיניים המשקמת, ומציעות אפשרות עמידה ובעלת מראה טבעי להחלפת שיניים. עם סוגים שונים זמינים, חיוני להבין את ההבדלים ביניהם כדי לקבל החלטה מושכלת. התייעץ תמיד עם רופא שיניים כדי להבטיח שאתה עושה את הבחירה הטובה ביותר לבריאות הפה שלך.

או מלאו את הטופס ונציג יחזור אליכם